Warsztaty muzyczne

11 maja odbyły się w naszej szkole muzyczne warsztaty  dla chóru szkolnego, które poprowadziła pani Ksenia Miśkiewicz – kurator regionalny programu Śpiewająca Polska  . Przy pianinie chórowi towarzyszyła gościnnie p. Teresa Szydłowska – instruktorka z  M. O. K. w Brzesku.

Mamy zwierzątko!

Od tygodnia uczniowie 2a opiekują się Chrupcią. Wszyscy bardzo się cieszą, że w klasie jest chomik. Chrupcia, też najwyraźniej jest zadowolona i coraz bardziej oswojona.

Uwaga!

Konkurs klasowy o Królowej Jadwidze

Każdego roku 8 czerwca –  dla naszej społeczności szkolnej jest wyjątkowym dniem – to właśnie wtedy przypada Święto Patrona – Królowej Jadwigi.

W związku ze Świętem Patrona zapraszamy klasy: 4a, 5a i 7a
do konkursu wiedzy
„O Puchar Królowej Jadwigi”

Klasy w dniu 2 czerwca 2022r. (czwartek) rozwiążą test
ze znajomości życia Królowej Jadwigi
oraz legendy pt. „Rękawiczki Królowej Jadwigi”

Materiały do konkursu otrzymają wychowawcy klas Można również kliknąć w poniższe linki

15 maja – Dzień Niezapominajki

Nie­za­po­mi­naj­ki
to są kwiat­ki z baj­ki!
Ro­sną nad po­tocz­kiem,
pa­trzą ry­bim oczkiem.

Gdy się pły­nie łód­ką,
Śmie­ją się ci­chut­ko
I szep­cą mi skrom­nie:
„Nie za­po­mnij o mnie”. (
M.Konopnicka)

Bajkowe  przypominajki. Nie pozwalają zapomnieć  o pięknie otaczającej nas przyrody oraz pilnej potrzebie ochrony tego piękna. „Nie – zapominajka”  zachęca  do pamiętania o bliskich, do życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka. Pamięci  o  ważnych  i niezwykłych chwilach naszego życia.

Międzynarodowy Dzień Rodzin

15 maja 2022 r obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Rodzin, święto  ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku. Jego  celem jest podkreślenie znaczenia rodziny oraz jej problemów we współczesnym świecie.

My  doceniamy  nasze rodziny za: miłość, troskę, opiekę i wspólnie spędzony czas.

Rodzina to zespół, drużyna, samodzielne państwo, jedyna część tożsamości, która pozostaje niezmieniona przez resztę życia. (Laura Lippman)