8 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony w 2004 roku przez Komisję Europejską. Głównym celem obchodów DBI  jest promocja bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci oraz młodzieży.

W naszej szkole odbyły się z tej okazji  spotkania uczniów klas 1  z panem policjantem, które poświęcone były bezpieczeństwie w przestrzeni cyfrowej. Pan  policjant wyjaśniał uczniom jak zachować się w czasie korzystania z Internetu, czego należy unikać i jakich zasad przestrzegać. To były niezwykle pouczające spotkania, o czym świadczyć może duża aktywność dzieci, liczne pytania i podawane przez nich przykłady niewłaściwych zachowań.

W szkole odbyły się projekcje filmów na temat bezpieczeństwa w sieci, dzieci z klasy 1c wykonały kolorowanki, a na gazetkach szkolnych umieszczono  informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się w sieci.

Klasa 2b przygotowała piosenkę o tematyce bezpiecznych zachowań w Internecie.