Udział w konkursie patriotycznych programów artystycznych

25 listopada 2015 roku uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku wzięli udział w XVI Przeglądzie Programów Artystycznych o tematyce patriotycznej pod hasłem A to Polska właśnie w radłowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki, prezentując przygotowany program pod tytułem Ojczyzna jest moim domem.

Po swoim występie uczniowie obejrzeli jeszcze programy prezentowane przez szkołę podstawową z Żabna i gimnazjum z Pleśnej.

Dnia 27 listopada delegacja uczniów wraz z nauczycielami wzięła udział w koncercie galowym XVI Przeglądu Programów Artystycznych A to Polska właśnie w Radłowie.

Program patriotyczny pt. Ojczyzna jest moim domem zaprezentowany przez nasze gimnazjum został uhonorowany i nagrodzony II miejscem.

Szkoła otrzymała także nagrodę specjalną za niemal coroczne prezentacje patriotycznych programów artystycznych w ramach tego konkursu, który odbywa się w Radłowie od szesnastu lat.

Wyróżnienie indywidualne za interpretację głosową „Inwokacji” i fragmentów „Epilogu” do „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza otrzymał uczeń Franciszek Podłęcki.