I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Brzesku

 W czwartek 11.02.2016r. odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Gminy. Wybory do MRG odbyły się 11 stycznia w sześciu okręgach wyborczych: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Brzesku, Publiczne Gimnazjum nr 2 Brzesku, Publiczne Gimnazjum w Jadownikach, Gimnazjum i Liceum Katolickie w Brzesku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku.

IMG_4522

W naszym okręgu mandaty otrzymali: Katarzyna Biel, Olga Borowska, Julia Janik, Franciszek Podłęcki, Filip Rosa.

Podczas czwartkowej sesji Młodzieżowej Rady Gminy wyłoniono przewodniczącego, dwóch wiceprzewodniczących, sekretarza oraz  komisję rewizyjną. Przewodniczącym MRG został   Michał Migda, wiceprzewodniczącymi Jagoda Krzywda i Franciszek Podłęcki, sekretarzem  Patryk Jaszczyński. Wybrano też Komisję Rewizyjną MRG w składzie: Zygmunt Czyżycki – przewodniczący oraz członkowie: Karolina Klimek, Karolina Rudnik, Otylia Migdał, Paulina Dudek.

Młodzieżowa Rada Gminy to wspaniały sposób na systematyczne działanie obywatelskie młodzieży w swojej społeczności, uczy ona młodych obywateli, jak podejmuje się ważne decyzje dla mieszkańców na poziomie lokalnym.

Serdecznie gratulujemy naszej Młodzieży.

Opiekunowie
Aleksandra Flasz-Gębarowska
Małgorzata Grabarz

zdjęcia