Warsztaty językowe i nie tylko…

1a

10 czerwca klasa 1a po raz ostatni w tym roku szkolnym wyruszyła do Krakowa, by podczas warsztatów doskonalić swoje umiejętności językowe. Jak zwykle połączyliśmy bardzo przyjemne z niezwykle pożytecznym. Spędziliśmy cały dzień wyjątkowo aktywnie. Wykorzystywaliśmy nasz potencjał na różne sposoby. Były gry i zabawy, bo wtedy życie jest przyjemniejsze; były piosenki- słuchane i śpiewane (nawet na głosy); był proces niesłychanie twórczy, podczas którego powstały zaskakujące przedmioty; jednym słowem- alles/ all 🙂

2a

Po dużej dawce języka zastanawialiśmy się wraz z Panią Anią Kocielińską nad naszymi celami życiowymi, nad tym, jak je wyznaczać i  skutecznie dążyć do ich osiągnięcia. Temat trudny, ale bardzo ważny dla każdego młodego człowieka.

3a

Po warsztatach czekało na nas „popołudnie” z kulturą. Najpierw odwiedziliśmy starą fabrykę tytoniową (Kaiserliche Koenigliche Tabakfabrik), otwartą jeszcze za czasów cesarza Franza Jozefa w 1876 r. C.K,  gdzie obecnie odbywa się wiele imprez o charakterze kulturalnym. Tam obejrzeliśmy wystawę pt. Kryzys? Jaki kryzys?”

4a

Kryzys? Jaki kryzys?!” to temat przewodni 14. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie, czołowego europejskiego festiwalu fotograficznego. Kuratorem Programu głównego jest Lars Willumeit, pochodzący z Niemiec kurator i antropolog kultury.

Wystawy prezentowane podczas tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie nawiązują do problemów globalnych, społecznych i politycznych. Z zaangażowaniem opowiadają o rozterkach współczesnego człowieka. Niektóre zdjęcia i filmy były naprawdę zaskakujące.

Następnie udaliśmy się na Plac Szczepański do Kamienicy Szołayskich, gdzie obejrzeć można  wystawę  zatytułowaną „Szuflada Szymborskiej”. W kilku pomieszczeniach zebrano wyklejanki, bibeloty, książki, przedmioty z mieszkania Poetki ze słynną wieloszufladową komodą oraz kanapą.

5a

Prezentowana wystawa jest rodzajem scenografii, trójwymiarowego kolażu, w którym wszystkie zgromadzone przedmioty zestawione są z cytatami z twórczości, fotografiami osób, rzeczy i miejsc. Z całą pewnością nie jest to klasyczna ekspozycja muzealna. Zestaw szuflad, pudełek, pudełeczek, schowków, regalików, z jakich składa się zbiór, wzbudzają ciekawość oglądającego oraz zachęcają do poszukiwania, odkrywania, szperania i poznawania.

6a

To był naprawdę pozytywnie 🙂 wyczerpujący piątek

zdjęcia