Święto Szkoły

Jak co roku 8 czerwca myśli nasze zwracają się do  postaci naszego patrona – do świętej królowej Jadwigi  i z podziwem ogarniamy dzieło jej krótkiego życia.

Postać królowej Jadwigi wyłania się z mroków średniowiecza i świeci blaskiem świętości, mądrości i dobroci.

Królowa Jadwiga  zajmuje poczesne miejsce, jako jedyna kobieta król na tronie polskim. Słynęła z wielkiej dobroci, szczodrości i mądrości. Dbała o dobro obu narodów, łagodziła zatargi, rozstrzygała spory w duchu etyki chrześcijańskiej, miłowała pokój. Choć wyrosła z kultury zachodu rozszerzyła europejską cywilizację na wschód.

Pięknym i godnym naśladowania jest życie tej mężnej kobiety. Królowa Jadwiga uczy nas korzystać z daru wolności. Ona wiedziała, że spełnieniem wolności jest miłość.

Całemu narodowi dała przykład umiłowania Chrystusa i człowieka – człowieka spragnionego zarówno wiary, jak i nauki, jak też codziennego chleba i odzienia. Zechciejmy i dziś czerpać z tego przykładu i wiernie odczytywać jej wielkiego ducha.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przygotowanie tego ważnego dla naszej szkoły dnia – nauczycielom  oraz uczniom z  klasy 3a, 3d oraz  2a, którzy wzięli udział w części artystycznej.

Od kilku lat stałym punktem obchodów kolejnych rocznic nadania imienia szkole jest konkurs wiedzy o Puchar Królowej Jadwigi. W tym roku szkolnym rywalizowały klasy siódme SP i drugie gimnazjum. Najlepszy wynik uzyskała klasa 2D i to właśnie do nich powędruje Puchar Królowej Jadwigi.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!