Warsztaty w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

12 czerwca 2018r. uczniowie klasy 7b i 7a uczestniczyli w warsztatach „Za Naszą Wolność i Waszą – odkryj historię Wojska Polskiego”

Zajęcia zostały zorganizowane z okazji 100. rocznicy utworzenia Wojska Polskiego i przybliżały działalność polskiej armii w pierwszej połowie XX wieku.
Dzięki zastosowaniu różnych metod dydaktycznych, uczniowie poznali w ciekawy sposób przebieg walk o niepodległą Polskę i jej granice, dowiedzieli się czym był „cud nad Wisłą”, jak wyglądała kampania obronna 1939 roku, a także odkryli na czym polegała działalność Armii Krajowej. Po wizycie na ekspozycji odbyły się zajęcia warsztatowe wzbogacone prezentacją multimedialną. Na koniec zajęć odbyła się gra terenowa po ekspozycji Muzeum.

Warsztaty edukacyjne w Muzeum AK realizowane są ramach programu Bon Kultury Województwa Małopolskiego

To była niezwykła lekcja historii za organizację której dziękujemy paniom z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w  Brzesku.