„Wybieram wolność …”

W dniu 04.12.2019r uczniowie klasy 7a wzięli udział w warsztatach profilaktycznych „Wybieram wolność, czyli o przeżywaniu na żywca” prowadzonych przez pana Pawła Kamińskiego terapeutę Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Brzesku .

Warsztaty prowadzone były metodami aktywnymi angażującymi uczniów do kreatywnej pracy. Prowadzący zajęcia omówił negatywne skutki oddziaływania substancji psychoaktywnych  na organizm człowieka i jego psychikę. Uczniom przedstawiane zostały konstruktywne  sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz  przykłady zachowań asertywnych,  pomocnych w kontaktach z innymi.

Dziękujemy panu terapeucie za przekazanie treści niezwykle ważnych i trudnych w sposób przystępny dla naszych uczniów.