Szkolny konkurs dla klas I MISTRZ KALIGRAFII

Regulamin konkursu:

I. Organizatorem konkursu jest nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Magdalena Wojnicka

II. Cele konkursu:

– rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,
– rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,
– rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
– kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju,
– odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

III. Konkurs skierowany jest dla uczniów klas pierwszych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku.

IV. Zasady uczestnictwa

W dniu 10.05.2021 r. uczniowie klasy 1a i 1b przystąpią do konkursu Mistrz Kaligrafii. Zadaniem uczniów jest przepisanie tekstu wiersza na kartkę w liniaturę.

V. Kryteria oceny

Komisja Konkursowa  podczas oceny prac uwzględni:

– ogólne wrażenie estetyczne,
– czytelność, estetykę, ład,
– prawidłowe rozmieszczenie tekstu,
– poprawność ortograficzną i interpunkcyjną,
– właściwe łączenie liter,
– równomierne położenie liter.

Obowiązuje zakaz korzystania z korektorów, zmazików. Uczniowie przepisują tekst używając zwykłego pióra atramentowego. Prace napisane długopisem, piórem kulkowym lub zmazywalnym (siła tarcia) nie będą brane pod uwagę.

VI. Ocena prac konkursowych

Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie Mistrza Kaligrafii dokona komisja powołana przez organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu będzie ogłoszone na stronie naszej szkoły, natomiast wręczenie dyplomów i nagród nastąpi w szkole.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku