Zakończenie projektu„KINDERUNI”

Z wielką przyjemnością informujemy, że 5 uczniów z klasy 6a i 7 uczniów    z klasy 8a pomyślnie zakończyło projekt „Kinderuni”, czyli Niemiecki Internetowy Uniwersytet Dziecięcy, który odwoływał się do ich ciekawości, rozwijał twórczo myślenie i przybliżał język niemiecki . Wykłady niemieckiego internetowego uniwersytetu dziecięcego były bezpłatne i dostępne w każdym czasie online przez platformę internetową Goethe-Institut. Na niemieckim internetowym uniwersytecie dziecięcym można było studiować trzy fakultety: „Człowiek”, „Natura” i „Technika”. Fakultet „Człowiek” obejmował tematy z zakresu medycyny i obcych kultur np. „Pismo dla niewidomych”, „Krwiodawstwo”, „Jak się goi rana”. Fakultet „ Natura” poruszał problemy świata, roślin i zwierząt, np. „Dlaczego muszla szumi”, „Trzask ognia” , a fakultet „Technika” był fakultetem, który analizował sposób działania różnych urządzeń, np. „Autopilot” czy „Malowanie światłem”.  Bawiąc się, uczniowie zdobywali  kolejne szczeble kariery uniwersyteckiej, począwszy od statusu studenta, a skończywszy na stopniu profesora. Wykłady przeplatały się z interaktywnymi zadaniami: po każdym wykładzie, pojawiały się zadania do wykonania. Rozwiązując zadania, uczniowie utrwalali świeżo zdobytą wiedzę. Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne certyfikaty.

Serdecznie gratulujemy ukończenia Uniwersytetu Dziecięcego
i życzymy dalszych sukcesów 😊