Nietypowe lekcje :)

 

MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI

W dniu 14 marca w naszej szkole w ramach miesiąca matematyki uczniowie klasy 2b pod opieką p. mgr Krystyny Piechowicz uczestniczyli w niecodziennej lekcji. Udział w turnieju matematycznym pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko” przysporzył dużo emocji. Zwycięską okazała się drużyna „Po dzielni Pitagorejczycy na sześć” w składzie: Klaudia Wolak, Zuzanna Tarasek, Kacper Smaluch oraz Szymon Licak. Wiele emocji wzbudziła dogrywka między pozostałymi trzema drużynami. Brały one udział w konkursie „Skojarzenia” – zabawa była naprawdę „przednia”. Ponadto każda drużyna swoje emocje wyrażała okrzykiem – rymowanką matematyczną np. „Pitagoras przyjacielem z nim rozwiążesz zadań wiele”.

Ale na koniec warto wspomnieć iż duże wrażenie na uczestnikach turnieju zrobiła wizyta sławnych gości, mianowicie Królowej Nauk – Matematyki w której rolę wcieliła się uczennica kl.2c Kinga Wilk oraz Pitagoras – czyli Patryk Król również z klasy 2c. Goście przypomnieli, że 14.03 to dzień liczby „pi”. Czy wiecie dlaczego?

zdjęcia


Na lekcji języka polskiego klasa 3d poznawała historię teatru antycznego. Oprócz wiadomości teoretycznych uczniowie stali się na moment greckimi aktorami.

2_d1_d


Jak zachęcić młodzież do uczenia (się)? Jak to zrobić? Można na przykład powierzyć młodzieży przygotowanie lekcji 🙂

Takie właśnie zajęcia, prowadzone przez ucznia, miały miejsce w piątek 22 kwietnia w klasie 1b.

Adrian Ciuruś uczył swoich kolegów na języku niemieckim, jak odmieniać i stosować czasowniki modalne, niezwykle potrzebne w codziennej komunikacji.

Bardzo ciekawie i profesjonalnie poprowadził wszystkie etapy lekcji. Pozostali uczniowie z uwagą wykonywali zadania utrwalające nowy materiał.

To z pewnością świetna  okazja do zaprezentowania swoich umiejętności i wiedzy-buduje motywację, kreatywność, otwartość i wiarę we własne możliwości.

Brawo Adrian! Spisałeś się na 6! 🙂


DSC00237

W tym roku szkolnym obchody Dnia Liczby „pi” przygotowała klasa 1c pod opieką p. mgr K. Piechowicz. Uczniowie przygotowali ciekawą scenkę pod tytułem „Kłótnia liczb z liczbą pi w roli głównej”. Wystąpiły różne liczby np. 1, 10, 5, 7, 2, 13, „pi” próbując udowodnić swoją wyższość nad pozostałymi, ale spór znakomicie rozstrzygnął jak zwykle niezawodny Pitagoras mówiąc:
„Po co kłótnie, po co spory,
chcecie zmienić się w potwory?
Wszystkie z was równiutko cenię
i mylicie się szalenie, że jest wśród was najważniejsza,
ta ogromna, czy ta mniejsza.”
Nad całością scenki czuwała „Matematyka – królowa nauk”.
Oprócz tego wielu uczniów naszej szkoły wykonało bardzo ciekawe plakaty nt. „Plastyczna interpretacja zdania o matematyce”, które zostały umieszczone na gazetce szkolnej.

zdjęcia


Dnia 16 marca włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Liczby PI.

Bliczba_piowiem,ta magiczna, tajemnicza, niewymierna liczba Pi od czasów Pitagorasa (VI w. p.n.e.) bryluje na matematycznych salonach, inspiruje matematyków, opiewała ją także w poezji Wisława Szymborska nasza noblistka.
Uczniowie klasy 2c pod opieką nauczyciela matematyki p. K. Piechowicz oraz p. Pedagog M. Grabarz przygotowali krótką scenkę opiewającą tą tajemniczą liczbę i przedstawili ją swoim koleżankom i kolegom z klas pierwszych i drugich. Po korytarzach szkoły snuła się ta magiczna liczba. Okazuje się, że i matematyka może być ciekawa!

IMG_6370

zdjęcia


W klasach trzecich na lekcjach zajęć artystycznych podsumowany został cykl zajęć pod hasłem “Plastyka w teatrze”. Pomysły na oryginalne rozwiązania uczniowie zaprezentowali przedstawiając fragmenty spektakli opartych na omawianych wcześniej tekstach literackich. Wśród nich znalazły się fragmenty dramatu J. Słowackiego “Balladyna”, A. Mickiewicza “Dziady”, W. Szekspira “Romeo i Julia”, jak również współczesna wersja mitu “Demeter i Kora” , czy też fragment powieści H. Sienkiewicza “Krzyżacy” osadzony w realiach gwiezdnych wojen.

zdjęcia


Ostatnia lekcja informatyki w 2a czyli wiatrakowe szaleństwo 🙂

IMG_2580zdjęcia

__________________________

Podsumowanie zajęć artystycznych w klasie 3d

DSCF5349zdjęcia

_________________________________________

Lekcja języka polskiego w 3b

2014-05-19-11.09.59zdjęcia

_________________________________________

Lekcja języka polskiego na wesoło (kl.3f)

2013-12-03 11.04.55zdjęcia