BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE!

To hasło było motywem przewodnim  happeningu przygotowanego przez uczniów klasy 2a . Pod czujnym okiem pana dzielnicowego dzieci ćwiczyły umiejętność poruszania się w kolumnie, bezpiecznego i zgodnego z przepisami przechodzenia przez jezdnię oraz miały możliwość wykazania się znajomością znaków drogowych.

Uczniowie mieli ze sobą plakaty i hasła skierowane do kierowców. Prosili w nich o to, aby byli zawsze trzeźwi np. „Trzeźwy kierowca-to bezpieczny kierowca”, aby zwolnili np.  „Jedź wolniej! Nie spiesz się!” oraz  pamiętali o najmłodszych użytkownikach dróg np.  „Kierowco! Pamiętaj o nas!”.

W czasie wyjścia dzieci rozdawały ulotki seniorom. Ulotki informowały i przypominały o konieczności noszenia odblasków oraz bezpiecznych zachowań na drodze. Seniorzy chętnie przystawali, rozmawiali z uczniami i podkreślali, że zarówno noszenie odblasków jak i  zachowanie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym to bardzo ważna sprawa, o której dużo i często należy mówić.

Dzisiejsze wyjście uczniów klasy 2a miało w  założeniu propagować bezpieczeństwo na drodze, mamy nadzieję, że nasze cele zostały zrealizowane.