Godzina Kodowania 2018 za nami!

6 grudnia 2018 roku, w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, uczestniczyliśmy w warsztatach „Godzina Kodowania” (Hour of code). Do przygody z kodowaniem zapraszali nas bohaterowie StarWars, Minecrafta i Frozen. Zdecydowanym jednak  faworytem 19 programistów był Minecraft 🙂

Każdy kto rozwiązał wszystkie łamigłówki programistyczne uzyskał certyfikat.

Godzina Kodowania jest inicjatywą edukacyjną adresowaną do uczniów i nauczycieli. Jest to wydarzenie ogólnoświatowe. To wprowadzenie do informatyki, mające na celu pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw programowania, a zdobyte dzięki temu umiejętności są przydatne w codziennym życiu. Każdy programista kiedyś zaczynał 🙂

Uczestnicy warsztatów:
Kacper Leś, Karol Kubala, Bartosz Babicz, Wiktor Dudek, Franciszek Garbień, Jan Piłkowski, Jakub Okas, Wojciech Majcherczyk, Hubert Michałczyk, Patryk Stypka, Aleksander Klimas, Krzysztof Słowiak, Melak Seyoum-Kostrzewa, Kamil Słupski, Mateusz Nowak, Mateusz Stańczyk, Jakub Kociołek, Krzysztof Kociołek, Michał Siudut.

Wszystkim chłopcom gratuluję zaangażowania 🙂

Dzień 6 grudnia to mikołajki 🙂 Nie zabrakło więc mikołajkowych akcentów 🙂 zdjęcia

Mikołajki 2018

Zgodnie ze szkolną tradycją 6 grudnia odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Grzeczni uczniowie – a tylko tacy przecież chodzą do naszej szkoły 🙂  – zostali obdarowani słodyczami. Najbardziej niecierpliwie czekały maluchy: pięknie ubrane w mikołajkowe stroje, w pomysłowo udekorowanych klasach.

Zresztą zobaczcie sami 🙂 obie galerie zdjęć są bardzo kolorowe 🙂

Mikołaj w szkole

Mikołaj w zerówce

4A – „Majsterkowo”

4 grudnia klasa 4a wzięła udział w mikołajkowych warsztatach z cyklu „Majsterkowo” prowadzonych przez Castoramę.

Wyjazd na warsztaty był niespodzianką, ponieważ uczniowie nie wiedzieli dokąd jadą i co będą robić. Pojawiły się różne spekulacje na temat celu podróży. Zaskoczenie było duże, ponieważ Castorama kojarzy się wszystkim raczej z zakupami „remontowymi”, a nie zajęciami dla dzieci…

Celem cyklu Majsterkowo jest wspieranie rozwoju dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nim poczucie samodzielności. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiają dzieciom odkrycie pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne. Dzieci mają okazję również pogłębiać wiedzę w zakresie ochrony środowiska naturalnego, powstawania materiałów czy też występowania różnych procesów w przyrodzie.

Uczniowie klasy 4a malowali na szkle. Część uczniów wykonała przepiękne obrazy przedstawiające Mikołaja. Pojawiły się również psy, koty, ciężarówki, a nawet tygrys.

Była świetna zabawa.
Z niecierpliwością czekamy na nasze prace, które zostaną oprawiane i przysłane do szkoły już niebawem 🙂