Szkolny konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych

14 listopada odbył się w naszej szkole quiz wiedzy o krajach anglo – i niemieckojęzycznych, którego organizatorami byli  nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego.

W konkursie uczestniczyło łącznie 18 uczniów spośród klasy piątej i siódmej.

Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowania językiem angielskim i niemieckim oraz przybliżenie kultury, tradycji i zwyczajów krajów anglo –
i niemieckojęzycznych.

I miejsce – Bartosz Szczepański ( kl.5a )
II miejsce – Julia Cywka  ( kl.5a ) i Hanna Pączek (  kl.5a )
III miejsce – Aleksandra Ostrek ( kl.5a )
Wyróżnienie – Nikola Szczupak ( kl.5a )

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów!

ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

Otwierasz najpierw skrzynkę pocztową, później kopertę, a serce otwiera się samo. Nawet gdy gdzieś w duszy czają się małe i większe smutki, robi się radośniej… Tak właśnie działa świąteczna kartka od kogoś bliskiego. Pamiętasz to ciepło? Z przyjemnością zachęcamy do kontynuowania pięknego zwyczaj wysyłania tradycyjnych świątecznych kartek.

Tradycyjnie przed ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA świąteczne kartki  rozprowadzamy u nas w szkole. Przypominamy, że dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc chorym i niepełnosprawnym podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda.

BEZPIECZNI W CYBERPRZESTRZENI

Zasady bezpiecznego korzystania z sieci były tematem spotkania uczniów klasy 5a z panem  asp. Stanisławem Gawlikiem z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

W czasie zajęć omówione zostały: informacje ogólne na temat Internetu, niebezpieczne programy,  zasady netykiety. Pan policjant Pan  zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa związane z nieodpowiedzialnym korzystaniem  z komputera i Internetu.

Mamy nadzieję, że zajęcia ugruntowały wiedzę naszych uczniów  na temat omawianych problemów,  zachęciły  do bezpiecznego korzystania z Internetu i poruszania się w przestrzeni cyfrowej oraz poszerzyły wiedzę na temat niebezpieczeństw związanych ze stosowaniem środków uzależniających.