„Im Restaurant” – Zajęcia z języka niemieckiego w klasie 5a

Uczniowie klasy 5a mieli dzisiaj okazję w sposób praktyczny przećwiczyć na lekcji j.  niemieckiego nazwy artykułów spożywczych  oraz  zwroty przydatne przy zamawianiu posiłków, odgrywając scenki w restauracji. Wszyscy uczestnicy świetnie wcielili się w swoje role, pamiętając nie tylko o poprawnym użyciu zwrotów, ale również o kulturalnym zachowaniu się przy stole. Oczywiście nie zabrakło wszelkich rekwizytów potrzebnych do odegrania scenek. Pojawiły się dekoracje stołu, naczynia, karty dań, banknoty, a także potrawy i napoje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂

GÓRA GROSZA 2019

W dniach od 25.11 – 13.12.2019r prowadzona będzie w szkole zbiórka monet groszowych tzw.”GÓRA GROSZA 2019”. Jest to akcja ogólnopolska, w czasie której dzieci i młodzież z całej Polski zbierają monety groszowe (1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50 gr mogą być również większe nominały). Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną .

ZAPRASZAMY DO ZBIÓRKI GROSZÓWEK 🙂
Nawet najmniejsze nominały zebrane w całość utworzą dużą górę grosza 🙂

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Proszę Państwa, oto miś,
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie Państwu łapę poda,
Nie chce podać? – a to szkoda!
(„Niedźwiedź” J. Brzechwa)

25 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Proponujemy, aby w dniu 25 listopada (poniedziałek) pojawiły się w szkole wszystkie pluszowe, ukochane misie 🙂

Misie, które przyjdą do szkoły dostaną uwagę pozytywną 🙂

Bądź życzliwy!!!

21.11. 2019r. obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.
To dzień pełen  pozytywnych emocji. W szkole dominowały: żółte, a więc radosne elementy stroju.

Była Szkolna Tablica Życzliwości, z której każdy mógł wybrać miłe słowo i podarować je temu kogo lubi.

Był Kodeks Życzliwości i wiele informacji o tym jak i dlaczego warto być życzliwym.

Chcielibyśmy, aby Dzień Życzliwości obchodzony był przez cały rok.
Wtedy życie byłoby prostsze, milsze i o wiele przyjemniejsze 🙂

Konkurs fotograficzny „Babie lato w obiektywie” rozstrzygnięty!!!

Jurry po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców:

egzekwo
Zuzanna Nowak – kl 2a
Zofia Tokarz – kl 1b

Oliwia Lędzińska – kl 1b

Nikodem Gibała – kl 2a

Wyróżnienie:
Dawid Mańka – kl 1b
Lena Folmer – kl 1b
Julia Glapińska  – kl 2a
Lena Odroń – kl 2a
Anna Ropek – kl 3a