Dziś balowaliśmy – jak na karnawał przystało!

Dnia 20. lutego  odbył się w szkole wielki bal karnawałowy połączony z   „Dniem Otwartym”.

W nasze progi zawitali nie tylko obecni uczniowie wraz z rodzicami, ale także wszyscy ci, którzy  chcieli poznać brzeską „Jedynkę”.

Bajkowe dekoracje, wesoła muzyka, tańce, gry i zabawy  – wszystko to stworzyło wyjątkową atmosferę  popołudnia.

Imprezę rozpoczęło przedstawienie pt.  „Zamieszanie w świecie bajek”  przygotowane pod kierunkiem p. Edyty Zachary i p. Agnieszki Szczepanek.

Dzieci z zapartym tchem obejrzały przygody znanych i lubianych bohaterów książkowych, tym razem w nowej odsłonie. Był  Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i Kot w butach, a w ich role wcielili się uczniowie klas 0, 1a, 1b, 3a, 5a, 7a . Brawa dla naszych młodych aktorów! Znakomicie odegrali i odśpiewali swoje role.

Kiedy  nastał czas balu, na parkiet przybyli uczniowie w fantazyjnych, kolorowych strojach. Tu czekały na nich nie tylko tańce, ale także wesołe konkurencje, w których nikt nie przegrywał.   Animatorki – p. Beata Hermaszewska i  p. Aneta Szczupak  wyśmienicie zadbały o to, by z dziecięcych twarzy nie schodził szeroki uśmiech 🙂

Dodatkowa atrakcja to malowanie twarzy i fotobudka z milionem pomysłowych gadżetów. Ależ to była zabawa! Każdy znalazł coś dla siebie.

W wolnej chwili wszyscy mogli delektować się smakołykami ze słodkiej kawiarenki z pączkami w roli głównej, bo to przecież na „tłusty czwartek” przypadła nasza karnawałowa impreza.

Cieszymy się, że ten dzień sprawił naszym uczniom wiele radości i dostarczył masę pozytywnych wrażeń.

Jest nam też niezmiernie miło, że tylu gości przyjęło zaproszenie i  zechciało towarzyszyć nam w tym dniu podczas wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły za pomoc w organizacji balu. Podziękowanie składamy również wszystkim rodzicom, którzy wsparli naszą „słodką kawiarenkę” wypiekami oraz dekoracjami kwiatowymi.