Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie oddział w Tarnowie w naszej szkole.

Dzisiaj klasę drugą odwiedziły panie z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie oddział w Tarnowie. Celem wizyty było ukazanie uczniom, jak wielką rolę w życiu każdego człowieka spełniają nasiona. Uczniowie dowiedzieli się jak je wysadzać, poznali etapy rozwoju roślin „Od nasiona do nasiona”.

Dzieciaki miały możliwość porównywać różnorodność nasion, ich wielkość, strukturę i kolor. Poznały choroby nasion oraz ich zagrożenia, czyli szkodniki.

Oglądały pod mikroskopem owady, nasiona, rośliny, a wszystko to zostało usystematyzowane poprzez filmy dydaktyczne i prezentacje multimedialną.

Największym zaciekawieniem okazał się mikroskop cyfrowy (z którym większość dzieciaków miała styczność po raz pierwszy), z którego obraz mogli odkładać na ekranie komputera. Zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne dla dzieci, poznawały nowe wiadomości za pomocą doświadczeń, co na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.