„Żyj zdrowo- żyj w zgodzie z przyrodą”

05.03.2020r podsumowaliśmy  konkurs na gazetkę klasową pt. „Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek”.  Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy. Oceniane były: zgodność z tematyką konkursu, estetyka wykonanej gazetki, kreatywność i oryginalność w ujęciu tematu.

Uczniowie wykazali się prawdziwą pomysłowością oraz twórczym podejściem do tematu zdrowia i aktywności fizycznej, stąd komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięscy. Tym bardziej , że wszystkie gazetki spełniały kryteria konkursowe. Były przemyślane , kolorowe , pięknie wykonane o czym przekonacie się oglądając zdjęcia.

Klasa 0 – przedstawiła cztery pory roku i aktywność fizyczną dostosowaną do każdej z nich. Prace wykonane były różnymi technikami i prezentowały się  ciekawie.

Klasa 1a – uczniowie przedstawili bardzo różne sposoby na aktywny i zdrowy wypoczynek. Urzekła nas samodzielność wykonanych prac.

Klasa 1b – oprócz różnych aktywności przedstawiła własne pomysły na wykorzystanie czasu wolnego, a mianowicie udział w warsztatach i wystawa papieru czerpanego wykonanego podczas zajęć.

Klasa 2a –  tak zachęcała do  aktywności  :

”Każde dziecko o tym wie, chcesz być zdrowy ruszaj się”
„Sport nauczyć może wiele, zdrowy duch jest w zdrowym ciele”

Klasa 3a –  informowała :

Jeśli jesteś ciekaw nas
Jak spędzamy wolny czas
To zaglądnij w nasze okienka zdrowia”

A w okienkach, do których oczywiście zaglądaliśmy, były bardzo różne, narysowane przez dzieci sposoby spędzania czasu wolnego. Super pomysł!

Klasa 5a – uczniowie skrzętnie wyliczyli ile kalorii stracimy podczas prezentowanych aktywności, a subtelny i eteryczny motyl  miał nas zachęcać do ich podjęcia.

Klasa 7a – skupiła się na dobrych radach typu:

By wypoczywać w sposób zdrowy, idź na spacer kolorowy”
”Gdy ci nudno i źle idź, do znajomych pocieszą cię”

I MIEJSCE OTRZYMUJĄ:

Klasa 2a
Klasa 3a
Klasa 7a

II MIEJSCE OTRZYMUJĄ:

Klasa 0
Klasa 1a
Klasa 1b
Klasa 5a

 Wszystkim uczniom i wychowawcom dziękujemy za udział i gratulujemy kreatywności i zaangażowania!

Ps. Pozostałe konkursy promujące zdrowy i aktywny tryb życia zostaną rozstrzygnięte w najbliższym tygodniu.

zdjęcia