1b świętuje Dzień Matki

22 MAJA OBCHODZIMY DZIEŃ PRAW ZWIERZĄT

#zdalniealerazem

Dzień Praw Zwierząt  ustanowiony przez Klub Gaja co roku akcentuje uchwalenie przez  Sejm RP (w 1997 r.) Ustawy o ochronie zwierząt.

Art. 1, ust.1 tej ustawy mówi: „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”.
Ustawa o Ochronie Zwierząt była pierwszym  aktem prawnym w Polsce, który regulował postępowanie człowieka ze zwierzętami domowymi, gospodarskimi, wykorzystywanymi do celów rozrywkowych, do badań laboratoryjnych, utrzymywanymi w ogrodach zoologicznych oraz wolno żyjącymi. Ustawa zobowiązuje  organy administracji publicznej do podejmowania działań na rzecz ochrony zwierząt i współdziałanie w tym zakresie z odpowiednimi instytucjami i organizacjami. Natomiast właścicieli zwierząt do przestrzegania praw zwierząt określonych w ustawie. Pamiętajmy o prawach naszych zwierząt – naszych przyjaciół!

Dla zainteresowanych  polecamy :

Ps. Co robią Wasze domowe zwierzątka w czasie wspólnego pobytu w domu? Może przyślecie zdjęcia (oczywiście do wychowawców). Chętnie obejrzymy.

Galeria naszych zwierzaków 🙂

Konkurs Matematyczny KANGUR – ważne!

W związku z ogólną sytuacją – szkoły zamknięte – konkurs Kangur 2020, który miał odbyć się 19 marca, był już dwukrotnie przekładany.

W obecnej chwili Komitet Organizacyjny Konkursu doszedł do wniosku, że nie sposób dalej przekładać zawodów i postanowił przeprowadzić je za pośrednictwem Internetu na platformie: dzwonek.pl w zakładce KONKURSY.

Zostały na niej stworzone konta wszystkich szkół  biorących udział w konkursie oraz konta dla wszystkich uczestników.

W związku z tym, iż konkurs ma być przeprowadzony w sposób zdalny, odbędzie się też konkurs próbny (aby umożliwić przećwiczenie nowej formuły konkursu). Konkurs odbywa się dla następujących kategorii:

W poniższej tabelce uczestnicy konkursu sprawdzą sobie, kiedy odbędzie się konkurs próbny i właściwy konkurs w ich kategorii:

Uczniowie klas 2 – kategoria ŻACZEK

Uczniowie klas 3 i 4 – kategoria MALUCH

Uczniowie klas 5 i 6 – kategoria BENIAMIN

Uczniowie klas 7 i 8 – kategoria KADET

Terminarz Konkursu w zależności od kategorii dla regionu krakowskiego

Terminarz Konkursu w zależności od kategorii:

Kategoria Konkurs próbny Konkurs Kangur 2020
Student 22.05.2020, godz. 14:30 28.05.2020 (czwartek), godz. 16:30
Junior 22.05.2020, godz. 16:30 29.05.2020 (piątek), godz. 16:30
Kadet 25.05.2020, godz. 14:15 02.06.2020 (wtorek), godz. 16:45
Beniamin 25.05.2020, godz. 17:15 03.06.2020 (środa), godz. 17:15
Maluch 26.05.2020, godz. 14:30 04.06.2020 (czwartek), godz. 17:00
Żaczek 26.05.2020, godz. 16:45 05.06.2020 (piątek), godz. 16:45

W bieżącej edycji KONKURS KANGUR zostanie przeprowadzony za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Konta uczniów, którzy wezmą udział w konkursie, zostały automatycznie utworzone na tej platformie i przypisane do wirtualnej szkoły, stworzonej na potrzeby konkursu.

PILNE:

• Bardzo proszę uczniów, aby zapoznali się z treścią Instrukcji dla uczestnika konkursu (Kliknij tutaj, aby pobrać instrukcję.)
  • Loginy i hasła dotrą do Was najpóźniej do 19.05.2020 (nauczyciele matematyki drogą mailową)
  • Po zalogowaniu się, w profilu konta uzupełnijcie imię i nazwisko, co ułatwi później identyfikację Waszych wyników, a opiekunowi konkursu sprawdzenie, czy uczniom udało się zalogować na Platformę.
  • Termin logowania do 21.05.2020 godz.20.00.

Czas konkursu wydłużony do 90 minut.

Konkurs dla klas pierwszych

MISTRZ KALIGRAFII

Regulamin konkursu:

I. Organizatorem konkursu jest nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Magdalena Wojnicka

II. Cele konkursu:

-rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,
– rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,
– rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
– kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju
– odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

III.  Konkurs skierowany jest dla uczniów klas pierwszych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku.

IV. Zasady uczestnictwa

W dniu 3.06.2020 r. (środa) o godzinie 17.00  na dysku google klasy 1a i 1b  pod nazwą Konkurs Kaligraficzny zostanie zamieszczony tekst wiersza, który uczestnicy konkursu maja za zadanie przepisać na kartkę w liniaturę.

Czas konkursu jest ograniczony. Opiekunowie przesyłają podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą dobrej jakości zdjęcia prac na numer telefonu 661 259 520 do dodziny18.00. Prace przesłane później nie będą brane pod uwagę. Jednocześnie wersję papierową należy przynieść do szkoły w dniach 4.06-5.06. estetycznie zapakowaną i podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

V. Kryteria oceny

Komisja Konkursowa  podczas oceny prac uwzględni:

– ogólne wrażenie estetyczne,
– czytelność, estetykę, ład,
– prawidłowe rozmieszczenie tekstu,
– poprawność ortograficzną i interpunkcyjną,
– właściwe łączenie liter,
– równomierne położenie liter.

Obowiązuje zakaz korzystania z korektorów. Uczniowie przepisują tekst używając zwykłego pióra atramentowego. Prace napisane piórem kulkowym, zmazywalnym(siła tarcia) nie będą brane pod uwagę.

IV, Ocena prac konkursowych

Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie Mistrza Kaligrafii dokona komisja powołana przez organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu będzie ogłoszone na stronie naszej szkoły, natomiast wręczenie dyplomów i nagród nastąpi w najbliższym czasie po powrocie do szkoły.