BohaterON w naszej szkole – to część ogólnopolskiej kampanii, która miała na celu upamiętnienie  i uhonorowanie uczestników  Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie kartek. W  ramach tegorocznej edycji  BohaterON- u  wysłaliśmy 68 kartek napisanych przez uczniów klas trzecich gimnazjum, oraz ósmych,  czwartych i drugich szkoły podstawowej. Udowodniliśmy, że pamiętamy.

Kto zna Panią Joannę Krzyżanek?

Z pewnością znają ją doskonale uczniowie klasy II a, którzy byli 25 października w Centrum Bibliotecznym na spotkaniu autorskim z pisarką. Pani Joanna jest autorką książek dla dzieci, które rozpoczynają przygodę czytelnika.  Na spotkaniu uczniowie poznali niektórych  bohaterów książek i ich przygody, ale również dowiedzieli się w jakich okolicznościach książki te zostały napisane.

Na koniec spotkania Pani Joanna wpisała dedykacje do książek, a uczniowie serdecznie jej podziękowali.

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku zapraszają na program patriotyczno – religijny przygotowany z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości pt. „Pamiętamy …”, który odbędzie się 9 listopada 2018r. o godzinie 18:40 (po mszy św. wieczornej)
w Kościele NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła w Brzesku.