15 października celebrowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Młodzież naszej szkoły zaprezentowała humorystyczną część artystyczną, w skład której wchodziła raperska piosenka przedstawiająca historię edukacji w Polsce oraz krótkie skecze z  życia szkoły, przeplatane wesołymi piosenkami. Natomiast życzenia dla Dyrekcji zostały wyśpiewane w piosence „Dyrektorskie Tango”.

Głównym punktem programu byli jednak uczniowie klasy 1A, którzy w tym dniu zostali uroczyście pasowani na ucznia.

Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoją wiedzę dotyczącą przygotowania do lekcji, ruchu drogowego, swojej klasy oraz Ojczyzny. Uczniowie przedstawili swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności i udowadniając tym samym, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole.

W niezwykle podniosłej atmosferze na Poczet Sztandarowy naszej szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, a Pan Dyrektor pasował każdego ucznia symbolicznym ołówkiem używając słów „Pasuję Cię na ucznia”.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczniowie udali się do swojej klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi spędzali miłe chwile.

Ten dzień na pewno zostanie pierwszakom na długo w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia które składali będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.