Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo – i Niemieckojęzycznych – etap szkolny

Dnia 26 września 2022 roku zostały przeprowadzone eliminacje do gminnego konkursu wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. W konkursie wzięło udział 22 uczniów spośród klas 4 – 8. Konkurs miał formę pisemnego testu jednokrotnego wyboru. Maksymalnie można było uzyskać 30 punktów.

Wyniki konkursu:

Do następnego etapu zakwalifikowało się 3 uczniów, którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów:

• Bartosz Szczepański ( kl.8a )
  • Antoni Tomala ( kl.6a )
  • Kornel Łoboda ( kl. 4a )

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie gminnym konkursu 🙂

puchary

Projekt edukacyjny #IGNACYteam

21.09.2022r. miał miejsce niezwykły event. Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku dotarł z Warszawy „#IGNACY team” z Fundacji ORLEN – Strefa edukacyjna, przemierzający Polskę i zatrzymujący się w wybranych miastach w 200- setną rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza. Samochód ciężarowy dostarczył 2 kontenery – laboratoria, które stały się krainą niezwykłych lekcji. Uczniowie klasy 4b mogli bezpłatnie skorzystać z mocy atrakcji i wiedzy, oglądać próbki ropy naftowej, na goglach VR sprzątać lasy i segregować odpady, na specjalnym rowerze siłą mięśni zmieniać w wióry plastikowe butelki. Specjalni edukatorzy opowiadali o zielonej energii odnawialnej, pokazywali, że prąd jest w naturze, np. w ziemniaku, cytrynie czy gazowanym napoju. Uczniowie poznali arkana elektrostatyki z wykorzystaniem rzadko spotykanego Generatora Van der Graffa wykonującego m.in. pamiątkowe zdjęcia. Aż włos się jeżył na głowie😊  Prezentowane były produkty z odzyskanych surowców, zaś w saloniku umeblowanym w kartonowe meble uczniowie malowali kolorowe auta, które zeskanowane kodem QR przenosiły się w wirtualną trasę widoczną na ekranie telewizora i pobierały na stacjach energię elektryczną. Nie zabrakło też multimedialnego quizu o Ignacym Łukasiewiczu.

Wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci recyklingowych długopisów,  pamiątkowe zdjęcia oraz  eko –  ogródek i certyfikat udziału.

Bardzo dziękujemy FUNDACJI ORLEN oraz Zespołowi Szkolno -Przedszkolnemu w Brzesku za zaproszenie.