SPOTKANIE Z RODZICAMI

Cyberprzemoc oraz zagrożenia związane z poruszaniem się w przestrzeni cyfrowej były tematem spotkania rodziców naszych uczniów z aspirantem sztabowym B. Machajem. Pan policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa związane z nieodpowiedzialnym korzystaniem dzieci i młodzieży z komputera i Internetu. Podkreślił konieczność rozmów z dziećmi na ten trudny temat, kontrolowania i czujności ze strony rodziców.

„Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia,
Ale ich echa są naprawdę nieskończone” (Matka Teresa)

21.11. 2017r. obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. To dzień pełen dobrych i pozytywnych emocji. Były: żółte, a więc radosne elementy stroju, była Szkolna Tablica Życzliwości, z której każdy mógł wybrać miłe słowo i podarować je komuś kogo lubi. Był Kodeks Życzliwości i wiele informacji o tym jak i dlaczego warto być życzliwym. Chcielibyśmy, aby Dzień Życzliwości obchodzony był przez cały rok.

Wtedy życie byłoby prostsze, milsze i o wiele przyjemniejsze 🙂

PRAWO DO ZŁOŚCI BEZ PRAWA DO AGRESJI

To tytuł warsztatów w jakich, w miesiącu listopadzie,  uczestniczyli uczniowie klas 2 i 3.Warsztaty prowadzone przez specjalistów – terapeutów z Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień dotyczyły problemu agresji i zachowań  przemocowych. Ich celem było uświadomienie uczniom iż złość to naturalne uczucie, do którego  prawo ma każdy z nas. Terapeuci podkreślali, że co prawda mamy prawo do złości, ale nie może ona jednak  przybierać formy agresji. Złość tak, agresja nie. A ponieważ granica między  nimi jest bardzo cienka i łatwa do przekroczenia  należy  wypracować konstruktywne metody radzenia sobie z własną złością.

Dziękujemy  terapeutom za przeprowadzone warsztaty, za informacje i wskazanie sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami

Co to jest ciepło i skąd się bierze?…

… to temat pierwszej lekcji  zrealizowanej w ramach Programu Promocji Ciepła Systemowego w klasie 1a. Uczniowie poznali różne sposoby ogrzewania na przestrzeni dziejów. Kierowana rozmowa dotyczyła racjonalnego korzystania z ciepła i sposobów jego oszczędzania. Podczas lekcji przeprowadzono szereg doświadczeń, które były nie tylko świetną zabawą. Uczniowie wyciągali wnioski i tworzyli definicje kluczowych pojęć związanych z tematem.