Pierwszaki uczą się udzielać pierwszej pomocy

W dniu 23.10.2017r  uczniowie klasy 1a wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszem Malty – Służby Medycznej panem Bartłomiejem Kuralem. Nasz gość zapoznał dzieci z podstawowym wyposażeniem ratownika medycznego, poinformował o sposobach reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i umiejętności korzystania z telefonów alarmowych. Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i mieli niepowtarzalną okazję aktywnego udziału w ćwiczeniach praktycznych.  Zajęcia prowadzone były w sposób bardzo  ciekawy i dostosowany do możliwości percepcyjnych dzieci.

Dziękujemy panu Bartłomiejowi za  przeprowadzenie spotkania z uczniami, za zaangażowanie i czas poświęcony na propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci oraz propagowanie idei niesienia pomocy potrzebującym w sposób najbardziej przekonywujący czyli swoim przykładem .

Dziękujemy i życzymy powodzenia