Międzyszkolny Przegląd Pocztów Sztandarowych

26.04.2018r poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Kasia Pabian, Julia Wawryka
i Kacper Smaluch wziął  udział w Przeglądzie Pocztów Sztandarowych zorganizowanym przez Komendę ZHP Szczepu Czarnego działającego przy PSP Nr2 w Jadownikach.

Przegląd składał się z dwóch części:

• Konkursu wiedzy, w którym należało się wykazać wiedzą o polskich symbolach narodowych i  ceremoniale szkolnym
  • Prezentacji umiejętności musztry pieszej pocztów sztandarowych

Nasz poczet prezentował się pięknie i elegancko zgodnie z przyjętymi zasadami. Przepisowo się poruszał i wykonywał komendy.

Rozstrzygnięcie przeglądu odbędzie się w dniu 3 maja 2018r. na Placu Kazimierza Wielkiego podczas obchodów z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Dzień Ziemi- Happening ekologiczny

Hasłem tegorocznego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami, których ludzkość wytwarza coraz więcej. Z tej okazji uczniowie klasy 3e przygotowali happening ekologiczny na temat właściwego postępowania z odpadami. Przekazali swoim kolegom cenne informacje m.in. na temat tego jak ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci oraz rozdali ulotki informacyjne na temat właściwej segregacji odpadów.

Zakończona została zbiórka surowców wtórnych, którą prowadziliśmy na terenie szkoły od września. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w zbiórkę makulatury, plastikowych zakrętek, baterii i elektroodpadów.