Witajcie wakacje czyli ostatnia w tym roku szkolnym wizyta w Domu Pomocy Społecznej

„Jedziemy na wakacje
Do lasu, nad wodę.
Prosimy ciebie słonko
O piękną pogodę” (Cz. Janczarski)Ale zanim pojedziemy na wakacje musimy pożegnać się ze swoimi kolegami. Pożegnać się, podziękować za całoroczną współpracę i życzyć udanych wakacji. Jak zawsze byliśmy witani już z daleka. Cieszą się nasi koledzy, cieszymy się również my. Chociaż trochę nam smutno, zwłaszcza wolontariuszom klas III, którzy dzisiaj przyszli pożegnać się ze swoimi przyjaciółmi. Ale co tam – najpierw wesoła zabawa. Tańce, wspólny śpiew i  malowanie wakacyjnych obrazków. Jeszcze chwila rozmowy i podziękowania za piękną współpracę, za wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy kolegom, ich opiekunom. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy podejmowali działania na rzecz innych z uśmiechem na ustach i radością w sercach. Dziękujemy przede wszystkim wolontariuszom z klas trzecich. Za ich drobne gesty dobroci, wyciągnięte ręce oraz  setki łagodnych uśmiechów.

Wszystkim dedykujemy słowa Jana Pawła II:

„Nie wolno przechodzić obojętnie. Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to kim jest. To dar z nas samych”

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariuszy

PS. Życzymy wszystkim niezapomnianych wrażeń, udanego i bezpiecznego wypoczynku. Wypoczywajcie 🙂

Warsztaty w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

12 czerwca 2018r. uczniowie klasy 7b i 7a uczestniczyli w warsztatach „Za Naszą Wolność i Waszą – odkryj historię Wojska Polskiego”

Zajęcia zostały zorganizowane z okazji 100. rocznicy utworzenia Wojska Polskiego i przybliżały działalność polskiej armii w pierwszej połowie XX wieku.
Dzięki zastosowaniu różnych metod dydaktycznych, uczniowie poznali w ciekawy sposób przebieg walk o niepodległą Polskę i jej granice, dowiedzieli się czym był „cud nad Wisłą”, jak wyglądała kampania obronna 1939 roku, a także odkryli na czym polegała działalność Armii Krajowej. Po wizycie na ekspozycji odbyły się zajęcia warsztatowe wzbogacone prezentacją multimedialną. Na koniec zajęć odbyła się gra terenowa po ekspozycji Muzeum.

Warsztaty edukacyjne w Muzeum AK realizowane są ramach programu Bon Kultury Województwa Małopolskiego

To była niezwykła lekcja historii za organizację której dziękujemy paniom z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w  Brzesku.