SZCZĘŚLIWY NUMEREK

Rada Samorządu Uczniowskiego informuje , że dnia 01.10.2018r r funkcjonuje w naszej szkole  SZCZĘŚLIWY NUMEREK.

Każdego dnia przed 1 lekcją (czyli przed godziną  8.05)  losowany jest numerek , następnie wywieszony zostaje  w widocznym miejscu na parterze. Uczeń z wylosowanym numerkiem  nie jest pytany w tym dniu , nie musi pisać kartkówek (jeśli chce – może). Natomiast szczęśliwy numerek nie zwalnia go od pisania    wcześniej zapowiedzianych sprawdzianów.

W związku z DNIEM CHŁOPAKA w dniu 01.10.2018r wszyscy chłopcy mają

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

KOLEŻANKI I KOLEDZY !!!

Rada Samorządu Uczniowskiego proponuje aby dzień 01.10.2018r  (PONIEDZIAŁEK) był DNIEM KRAWATA LUB MUCHY .

Wszyscy ci, którzy  w tym dniu będą mieć krawat lub muchę  mogą liczyć na pozytywne uwagi z zachowania.

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

28.09.2018r pan policjant aspirant Stanisław Gawlik z Komendy Powiatowej Policji  w Brzesku spotkał się z uczniami klas: „0”, 1a i 2a.

Tematem „przewodnim” spotkania było bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Dzieci przypominały sobie jak przechodzić przez ulicę, jak ostrożnie wsiadać i wysiadać z autobusu czy  samochodu. Pan aspirant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się w ruchu drogowym, omówił sposoby ich unikania lub pokonywania. Przypomniał o telefonach alarmowych i sposobach wzywania pomocy. Nasz gość podkreślił znaczenie kamizelek i elementów odblaskowych. Opowiedział również dzieciom o pracy policjanta.

W dalszej części spotkania dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec pan policjant rozdał dzieciom odblaski.

Dziękujemy za miłe i niezwykle pouczające spotkanie.