Dnia 6.06.2018r  w Szczurowej Szkolny Klub Europejski „EURO FRIENDS SZCZUROWA” zorganizował już VII edycję międzyszkolnego konkursu wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Dotyczył on Wielkiego Księstwa Luksemburga, państwa, które wraz z Niemcami, Belgią, Francją, Włochami i Holandią powołało do życia Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, z której „wyrosła” Unia Europejska.

Konkurs polegał na rozwiązywaniu w grupach zadań testowych, przyporządkowywaniu, łączeniu pasujących do siebie elementów, podpisywaniu ilustracji, dokańczaniu zdań, a jego głównym celem było poszerzenie wiedzy uczniów na temat Luksemburga.

Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie: Oliwia Olchawa (kl.2a), Paweł Serwin (kl.3a), Łukasz Ligęza (kl.3c). Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat Wielkiego Księstwa Luksemburga i zajęli I miejsce. Gratulujemy!