14 października w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. W tym roku hasłem Dnia Papieskiego jest PROMIENIOWANIE OJCOSTWA.

Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

Nasi wolontariusze od kilku lat biorą udział w zbiórce publicznej kwestując w szkole oraz na ulicach miasta .Kwesta w szkole będzie prowadzona 12.10.2018r natomiast w mieście w dniach 13.-14.10.2018r.

Chętni wolontariusze z klas III proszeni są o przybycie na spotkanie, zapoznanie się z regulaminem zbiórki w dniu  04.10.2018r o godz.11.25 w sali nr 16.