Kocham Cię, Jedynko

[youtube]https://youtu.be/YS0_zdYUOy8[/youtube]

Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Dni Otwarte naszej szkoły. Mieliśmy wielu gości, których z uśmiechem na ustach witał orszak królowej Jadwigi-patronki PSP1 w Brzesku.

O godzinie 17-15 wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej, która tego dnia wyglądała wyjątkowo, dzięki efektownej i kolorowej dekoracji, powitał pan dyrektor Piotr Podłęcki oraz para prowadzących spotkanie uczniów-Julia Wawryka i Oskar Hudy.

Wśród przybyłych w mury naszej szkoły gości znalazł się również zastępca Burmistrza Brzeska – pan Jerzy Tyrkiel.

Imprezę zaczęliśmy od pokazu prezentacji multimedialnej, która zobrazowała, za co kochamy naszą szkołę. Znalazły się w niej zdjęcia dowodzące, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1  łączy nowoczesność z tradycją, jest miejscem intensywnej i owocnej nauki, ale także oferuje wiele ciekawych rozrywek, daje możliwość rozwijania talentów, pomocy potrzebującym i nawiązywania przyjaźni. Prezentację dopełniło wystąpienie pana dyrektora, który przypomniał historię naszej szkoły oraz zapoznał z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Wśród propozycji znalazły się dwie klasy z poszerzonymi zajęciami-językowa oraz humanistyczno-artystyczna.

W dalszej części programu mogliśmy zobaczyć premierowy pokaz filmu Za pięć ósma. Nakręciła go klasa 3 A. Pokazał on w ciekawej konwencji codzienne, interesujące życie toczące się w murach brzeskiej Jedynki. Został nagrodzony gromkimi brawami.

Po projekcji przyszedł czas na zabawę. Uczniowie klas siódmych wyłonili swoich reprezentantów, wzmocnili drużyny rodzicami i rozpoczął się międzyklasowy turniej wzorowany na znanym programie telewizyjnym. Poprowadził go pan Łukasz Witek. Zmagania były emocjonujące, a drużyny musiały się wykazać znajomością szkoły. Pytania do łatwych nie należały i kapitanowie mieli ciężki orzech do zgryzienia, gdy na ekranie pojawiły się zdjęcia miejsc znajdujących się na terenie PSP1, czy trzeba było powiedzieć, ile książek jest w naszej bibliotece. Pomiędzy kolejnymi rundami prezentowały się muzyczne talenty naszej szkoły. Towarzyszył im chórek, od lat prowadzony przez panią Iwonę Mikołajek. Perełką wśród występujących okazał się taniec hip-hop w wykonaniu uczniów z klasy 1a.

Ostatecznie konkurs wygrała klasa 7a, której wspaniały tort, stanowiący główną nagrodę, wręczył pan dyrektor. Dwie pozostałe klasy otrzymały pyszne słodycze.

Po tej części programu wszyscy uczestnicy Dni Otwartych udali się na ,,zwiedzanie” szkoły. A było co oglądać. Rozstawione na piętrach drogowskazy oraz plany wręczane wszystkim chętnym odwiedzającym, prowadziły do sal, w których naprawdę wiele się działo. Panowie z ,,Malty” – Służby Medycznej uczyli udzielania pierwszej pomocy, klasa 1a z panią Magdaleną Wojnicką przygotowała zajęcia pokazowe. Pierwszy raz postanowiliśmy pokazać pasje naszych uczniów, którzy tego dnia prezentowali swoje prace, zbiory, hobby entuzjastycznie o nich opowiadając. Szczególne miejsce wśród nich zajął Wojciech Górski. Jego kolekcja motyli okazała się imponująca, została pięknie wyeksponowana i cieszyła się dużym powodzeniem. Wspaniale zaprezentowali się również uczniowie podczas językowych zmagań, zaś Escape from London Room dowiódł, że zajęcia z języka angielskiego w naszej szkole prowadzone są profesjonalnie i na najwyższym poziomie. Jeśli komuś jednak emocji było jeszcze mało, to z pewnością zapewnił je sobie, wchodząc do sali nr 11, w której prezentowane były doświadczenia chemiczne z ciekłym azotem lub do sali nr 13, gdzie można było być”z fizyką za pan brat”. Po tych wrażeniach ukoić nerwy pomagała czytelnia ze zgromadzonymi w niej starymi kronikami, zdjęciami, świadectwami…

Było więc tego dnia dużo dla ducha, ale o ciele też nie zapomnieliśmy. Panie Maria Nowak i Magdalena Duda z dziewczynkami z 7a przygotowały poczęstunek pyszny, zdrowy i kolorowy. Były więc koreczki, kanapeczki, koktajle, desery i wiele innych przekąsek, które rozeszły się w mgnieniu oka.

Dzień Otwarty zakończył się około godziny 19:30. Mamy nadzieję, że goście wyszli z ,,Jedynki” zadowoleni.

Organizatorki dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach tego dnia. Szczególnie paniom Małgorzacie Grabarz, Małgorzacie Kołodziej – Siciarz, Dorocie Kwaśniak  i Barbarze Surowieckiej, które włożyły dużo pracy, by szkoła wyglądała odświętnie i elegancko

Dziękujemy też naszym darczyńcom tj firmom: LURGAN, MLEKOVITA, BYSTROWSCY, DOMERS. Urząd Miasta Brzeska ufundował okolicznościowe koszulki. Nieocenioną pomocą służył nam pan Władysław Mikołajek. Jeszcze raz dziękujemy.

Ten film jest niekomercyjny. Zrealizowany został w ramach projektu edukacyjnego. Użyta muzyka: CAN’T STOP THE FEELING!
(From DreamWorks Animation’s „Trolls”) (Official Video)

[youtube]https://youtu.be/DbcrL-UltOE[/youtube]