Lekcja ciepła

W jaki sposób powstaje ciepło i jak dbać o środowisko naturalne – tego dowiedzieli się uczniowie klasy 1a w ramach lekcji ciepła przeprowadzonej przez pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brzesku.

Podczas nietypowej lekcji, dzieci dowiedziały się między innymi jak ogrzewali się ludzie pierwotni. Dodatkową atrakcją były próby rozpalenia ognia za pomocą dwóch kawałków drewna. Ponadto uczniowie brali udział w licznych doświadczeniach w trakcie, których poprzez zabawę zdobywali wiedzę.

Lekcja obejmowała zagadnienia produkcji i dostarczania ciepła sieciowego, gospodarowania ciepłem w taki sposób, żeby go nie marnować, problemu „niskiej emisji”, czyli czym nie wolno palić w piecach. Żeby było ciekawiej, powyższa tematyka została zaprezentowana przy pomocy prezentacji multimedialnej na przykładzie pracy  MPEC w Brzesku.

Na podsumowanie projektu, który obejmował cztery lekcje uczniowie otrzymali kolejną książeczkę z serii Czerwony Kapturek –Misja czarny smog, kolorowankę oraz pamiątkowy dyplom.