Rok szkolny 2018/2019 zakończony

Skończyła się dziś pewna epoka w historii polskiej szkoły. To ostatnie zakończenie roku szkolnego w gimnazjum i pierwsze w ośmioklasowej szkole podstawowej. Ostatni raz został wprowadzony sztandar Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Brzesku.  Słowo „ostatni” powtarzało się dziś dosyć często. Nie oznacza to jednak, że akademia była smętna i smutna.

Wiersze i piosenki wprowadziły nas w wakacyjny nastój. Było też nieco tańca. Wszystko barwne i  radosne. Uczniowie wyróżniający się w nauce lub sporcie uhonorowani zostali Medalami Królowej Jadwigi.

Ten nietypowy rok szkolny był ostatnim rokiem pracy zawodowej dla piątki naszych nauczycieli. Panie: Małgorzata Grabarz, Małgorzata Pytka, Beata Gurgul, Krystyna Piechowicz  i Marta Kania odeszły na zasłużoną emeryturę.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Brzeska – p. Tomasz Latocha i przedstawicielka Rady Rodziców  – p. Aneta Szczupak