Witajcie w naszej bajce

Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Drzwi Otwarte Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku. Przybyło na nie wielu gości, których witał orszak królowej Jadwigi – patronki szkoły. Każdy z przychodzących został również poczęstowany pączkiem, ponieważ właśnie tego dnia świętowaliśmy tzw. Tłusty Czwartek.

O godzinie 16:30 do wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej zwrócił się ze słowami powitania pan dyrektor Piotr Podłęcki oraz para prowadzących spotkanie uczennic – Anna Słota i Maria Kraj. One to zaprosiły do obejrzenia krótkiego przedstawienia przygotowanego przez młodzież i dzieci naszej szkoły. Na scenie pojawiła się wróżka i czarownica, zły wilk i Gargamel, czarujące smerfy i śmieszne krasnale, i wiele innych baśniowych postaci. Towarzyszył im śpiew i taniec. Było wesoło i kolorowo.

Po tej części programu wszyscy uczestnicy Drzwi Otwartych udali się na ,,zwiedzanie” szkoły. A było co oglądać. Rozstawione na piętrach drogowskazy oraz plany wręczane wszystkim chętnym odwiedzającym, prowadziły do sal, w których naprawdę wiele się działo. Panowie ze straży pożarnej uczyli udzielania pierwszej pomocy. Klasy 2a z panią Magdaleną Wojnicką i 1a z p. Iwoną Cięciwą przygotowały zajęcia pokazowe dla najmłodszych.

W oddziale ,,zeróweczki” można było własnoręcznie zrobić sobie bransoletkę. Uczniowie dostali szansę pokazania swoich pasji, prezentowali oni swoje prace, zbiory, hobby entuzjastycznie o nich opowiadając. Szczególne miejsce wśród nich zajął Wojciech Górski z kl.3 a. Jego kolekcja motyli okazała się imponująca, została pięknie wyeksponowana i cieszyła się dużym powodzeniem.

Wspaniale zaprezentowali się również uczniowie podczas zmagań z językami obcymi w salach gier. W bibliotece  można było obejrzeć zgromadzone w niej stare i nowe kroniki, a w sali muzycznej oczywiście śpiewano. Nie można zapomnieć o malowaniu twarzy, które cieszyło się ogromną popularnością zgłasza wśród najmłodszych dzieci.

Było więc tego dnia dużo dla ducha, ale o ciele też nie zapomniano. Uczniowie przygotowali słodki  poczęstunek dla wszystkich. Były pączki, chrust, szarlotka i wiele innych pyszności.

Na tym nie koniec niespodzianek- na wytrwałych, a nie brakowało takich, czekała zabawa karnawałowa, którą poprowadził wodzirej. Tańczono więc do upadłego 🙂

Drzwi Otwarte zakończyły się około godziny 19.15.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez:
Hannę Drużkowską z klasy 3e, Małgorzatę Zwolak,
Małgorzatę Kołodziej – Siciarz i Martę Kanię.

galeria zdjęć