Obserwatorzy z 1b…

Uczniowie klasy 1b przez ponad dwa tygodnie wcielali się w rolę uważnych obserwatorów. Co było przedmiotem obserwacji? Hodowla fasoli.

Pierwszym etapem tego przedsięwzięcia było założenie hodowli i zapewnienie jej optymalnych warunków do rozwoju, o których uczyliśmy się na zajęciach z edukacji przyrodniczej czyli: wody, światła i ciepła. Była to doskonała okazja do wykorzystania wiadomości z lekcji w praktyce. Uczniowie musieli liczyć, mierzyć swoje fasolki, ćwiczyli również umiejętność zapisu daty. Niektórzy poszli o krok dalej i samodzielnie napisali swoje wnioski z obserwacji. Karty obserwacji dzieci uzupełniły przepięknymi rysunkami  i zdjęciami.

Akcja społeczno – edukacyjna „Żonkile” 2021

#ŁączyNasPamięć

Już po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN.

19 kwietnia 2021r. wspólnie uczcimy 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać po przez lekcje tematyczne z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie np. filmów, zdjęć, opowiadań, kart pracy i.in.

Zajęcia będą dostosowane do wieku odbiorców.

Jak co roku wykonamy również żonkile, które są nieodłącznym symbolem tej akcji.

nauczyciel historii, opiekun SU

BOHATERON 2020 – WARTO PAMIĘTAĆ O HISTORII – V EDYCJA

Po raz kolejny otrzymaliśmy Podziękowanie za udział
w ogólnopolskiej akcji BohaterON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.

W ramach tegorocznej edycji BohaterON podjęliśmy następujące działania:

– uczniowie klasy 8a i 6a uczestniczyli w lekcjach poświęconych tematyce powstania warszawskiego przeprowadzonych na podstawie materiałów udostępnionych przez organizatorów kampanii
–  obejrzeliśmy zdjęcia i urywki Kronik powstania warszawskiego,
-wysłuchaliśmy fragmentów książki autorstwa Michała Rusinka pt. „Zaklęcie na W”,
– poznaliśmy historię wybranych powstańców,
– odbyliśmy wirtualny spacer po Muzeum Powstania Warszawskiego
– uczniowie klas 6a i 8a przygotowali przepiękne kartki, laurki z których utworzyliśmy przepiękną galerię na stronie naszej szkoły

nauczyciel historii, opiekun SU