Jedne z najpiękniejszych miejsc urlopowych w Niemczech

Do największych pereł południowych Niemiec należy Königssee, którego większość znajdujesię na terenie Parku Narodowego Berchtesgaden  w Bawarii.  Warto wspomnieć, że wokół zbiornika znajduje się wiele pieszych szlaków, które umożliwiają podziwianie go z lotu ptaka. Po jeziorze kursują łódki, które dowożą turystów m.in. na półwysep św. Bartłomieja, na którym stoi XII-wieczny kościółek pielgrzymkowy z czerwonymi kopułami dachu, stanowiący symbol Königssee.

Do najwspanialszych zamków Niemiec należy Eltz, który leży nad Mozelą. Pochodzi z XII wieku i był rozbudowywany przez kolejne czterysta lat. Wnętrze zamku przetrwało niemal nietknięte od czasów średniowiecza, łącznie z meblami, ozdobami, malowidłami ściennymi i arrasami. Skarbiec kryje olbrzymią liczbę wyrobów ze złota i srebra, a także broń i zbroje.

Kolejną atrakcją jest jezioro Chiemseeleżące u podnóża Alp Salzburskich, na terenie Wyżyny Bawarskiej. Znajdują się na nim trzy wyspy: niezamieszkana – Krautinsel, najsłynniejsza  Herrenchiemsee, na której można zobaczyć dwa wspaniałe zamki i Fraueninsel  z budynkiem żeńskiego klasztoru.

Warto zobaczyć Morze Wattowe, które rozciąga się od wybrzeża Holandii, przez Niemcy po Danię, obejmując południowo-wschodnią część przybrzeżnych terenów Morza Północnego. Chociaż nazwa sugeruje co innego, w rzeczywistości nie jest to zbiornik wodny, tylko rozległe równiny, które w czasie odpływu są odsłaniane. To one nazywane są wattami.

Schwarzwald, czyli Czarny Las, to masyw górski w południowo-zachodnich Niemczech. Pomimo tego, że najwyższy szczyt ma niecałe 1500 m n.p.m., region słynie z niezwykłej atmosfery. To tutaj rodziły się kiedyś legendy, mity i folklor. Rozciąga się na długości około 160 kilometrów i zachwyca gęstymi jodłowymi lasami, porastającymi wzgórza opadające do doliny Renui jeziora Bodeńskiego. Znajdują się tu liczne miejscowości uzdrowiskowe, m.in. słynne Baden-Baden.

Skalista wyspa Helgoland znajduje się na Morzu Północnym, w odległości 70 kilometrów od stałego lądu. Składa się z wyspy głównej oraz mniejszej noszącej nazwę Düne. Najbardziej charakterystyczne miejsce – skałę Lange Anna(Długa Anna) – znajduje się  na zachodnim, klifowym wybrzeżu. Ma 47 metrów wysokości, a swoją nazwę zawdzięcza urodziwej kelnerce, która pracowała tu na początku XX wieku.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE WIELKIEJ BRYTANII I STANÓW ZJEDNOCZONYCH

LONDYN

Popularne miejsca, które musicie zobaczyć:

• Big Ben
  • Buckingham Palace
  • The London Eye
  • The Tower of London
  • Trafalgar Square

EDYNBURG

Szkocka stolica słynie z wielu dobrze zachowanych historycznych budynków, takich jak Zamek Edynburg. Edynburg również  słynie z jednego z największych artystycznych festiwali sztuki na świecie –Fringe Festival. Festiwal odbywa się co roku w sierpniu. Publiczność może podziwiać teatr, komedię, taniec, cyrk, kabaret, pokazy dziecięce, teatr fizyczny, musicale, operę, muzykę, wystawy i wydarzenia.

NOWY YORK

Miasto, który nigdy nie śpi, pełne atrakcji, w którym jest największa ilość mieszkańców spośród całych Stanów Zjednoczonych. Nowy Jork jest pełen ludzi, języków i kultur z całego świata. Miasto jest podzielone na znane dzielnice takie jak: Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx, Staten Island.

Główne atrakcje Nowego Jorku:

• Statua Wolności
  • Most Brookliński
  • Empire State Building
  • Central Park
  • Wall Street

LOS ANGELES

Słynne Miasto Aniołów, które jest drugim największym miastem w Stanach Zjednoczonych. Miasto jest także przepełnione ciekawymi miejscami, atrakcjami oraz zapewnia dużo rozrywki

.