Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w Publicznej Szkole nr 1 w Brzesku

Przyłączyliśmy się do obchodów  Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF i podjęliśmy następujące działania:

• W klasach: 7a, 5a, 4a, 3b, 2b przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące historii powstania Konwencji o Prawach Dziecka, przestrzegania praw dziecka oraz instytucji i dokumentów chroniących prawa dziecka. Lekcje odbywały się na podstawie materiałów udostępnionych przez UNICEF (prezentacje, filmiki, kolorowanki, Konwencja o Prawach Dziecka)
  • Zorganizowaliśmy również obchody Międzynarodowego  Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2021 – w szkole dominował kolor niebieski na znak solidarności z dziećmi na całym świecie
  • Na szkolnych korytarzach przygotowane zawisły plakaty i gazetki o prawach dziecka.

W ten sposób pokazaliśmy, że dla całej naszej społeczności szkolnej prawa dziecka to ważna sprawa!

Nasz szkoła została wyróżniona za zaangażowanie
w działania przybliżające temat prawa dziecka.