Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2022

Miło nam poinformować, że nasza szkoła  została  przyjęta do ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2022 prowadzonego przez Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego.

Akademia Chóralna to projekt, którego celem jest propagowanie śpiewu, m.in. poprzez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów – od przedszkola do zespołu zawodowego. Dbałość o obecność śpiewu w życiu każdego człowieka od najmłodszych lat to główna misja tego projektu.

Od stycznia w naszej szkole rozpoczął działalność nowy,  dziecięcy chór Kolorowe nutki, którego dyrygentem jest p. Iwona Mikołajek. Zajęcia chóru odbywają się na świetlicy szkolnej w środy o godz. 15 i w czwartki o godz. 14.30. Dzieci mają możliwość rozwijać swój głos,  wrażliwość, a także wzmacniać poczucie swojej wartości oraz budować nowe przyjaźnie. Dlatego zachęcamy i zapraszamy do  uczestnictwa w śpiewie chóralnym 🙂