馃嚨馃嚤 艢wi臋to Niepodleg艂o艣ci 馃嚨馃嚤

鈥濿olno艣膰 stale trzeba zdobywa膰, nie mo偶na jej tylko posiada膰.
Przychodzi jako dar, utrzymuje si臋 poprzez zmaganie.
(Jan Pawe艂 II)

Jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Kr贸lowej Jadwigi uroczy艣cie obchodzili艣my rocznic臋 odzyskania niepodleg艂o艣ci przez Polsk臋.

11 listopada 鈥 to okazja do przypomnienia tragicznych los贸w naszej ojczyzny, jej drogi do odzyskania upragnionej wolno艣ci, do wskrzeszenia w pami臋ci ludzi, kt贸rzy o ni膮 walczyli oraz budowania 艣wiadomo艣ci, 偶e  鈥瀢olno艣膰鈥 stale trzeba zdobywa膰.

W podnios艂y nastr贸j tego dnia wprowadzi艂a nas akademia o tematyce patriotycznej pt. 鈥濼o jest Polska鈥︹, w kt贸rej wzi臋li udzia艂 uczniowie klas: 3b, 5a, 6a oraz ch贸r szkolny. Od艣wi臋tne stroje, bia艂o 鈥 czerwone kotyliony, wsp贸lny 艣piew 鈥濵azurka D膮browskiego鈥, kt贸ry odby艂 si臋 w ramach akcji 鈥濻zko艂a do Hymnu鈥 o godz. 11.11 鈥 聽to nasz spos贸b na uczczenie 104. Rocznicy Odzyskania Niepodleg艂o艣ci.