Zbiórka wosku dla Ukrainy

Szanowni Państwo, drodzy koleżanki i koledzy!

Zapraszamy do udziału w akcji zbiórki świec dla Ukrainy, o której organizatorzy informują pisząc:

„Zbieramy materiał do produkcji świec okopowych. Produkcja świec jest prosta. Tektura falista jest  wkręcana w metalową puszkę, która służy jako wzmocnienie i uszczelnienie. Z góry zalewa się puszkę stearyną, woskiem lub parafiną (lub ich mieszanką). Knot wykonany jest z tektury lub drewna. Gdy wszystko stwardnieje otrzymuje się rodzaj świecy  – źródło ciepła i światła na 4 – 6 godzin (w zależności od wielkości puszki). Taka świeca wykorzystywana jest do suszenia ubrań, ogrzania, oświetlenia a nawet do gotowania. Prosimy o pomoc w zbiórce materiału do zalewania tych świec, czyli: świece nowe, nadpalone, resztki świec, wosk, parafinę, wkłady do zniczy, podgrzewacze … Dziękujemy za każdą pomoc.

Na Ukrainę, dzięki pomocy urzędów, szkół, przedszkoli i osób prywatnych udało się zawieźć w pierwszym transporcie 220 kg, a w drugim 470 kg.

Nadchodzi jednak zima i trudny czas z tym związany, dlatego kierujemy ponownie prośbę.

W naszej szkole zbiórka trwa do 09.12.2022. Świece można zostawiać na portierni lub w gabinecie pedagoga.