Bądźmy jak Królowa Jadwiga

13 czerwca 2023r obchodziliśmy święto patronki szkoły  – królowej Jadwigi.

Nasza patronka słynęła z wielkiej dobroci, szczodrości i mądrości, dbała o dobro ludzi, łagodziła zatargi, rozstrzygała spory, miłowała pokój. Autorytet i posłuch dawały jej nie królewskie insygnia, ale siła ducha, głębia umysłu i wrażliwość serca. Uczniowie klasy 3b i 6a uczestnikom uroczystości postać tej niezwykłej kobiety, która  swoim życiem dała przykład umiłowania Chrystusa i człowieka – człowieka spragnionego zarówno wiary, jak i nauki oraz codziennego chleba i odzienia. W trakcie uroczystości  odbyło się przedstawienie legendy pt. ”Stópka Królowej Jadwigi”, przekazanie przez uczniów symbolu władzy uczniowskiej – klucza do szkoły oraz jej  spuścizny, która zawiera się w słowach „Prawda. Nauka. Praca”. Chór szkolny zaprezentował przygotowane piosenki , a  pan dyrektor nagrodził wygraną w konkursie wiedzy   o Puchar Królowej Jadwigi klasę. W tym roku szkolnym rywalizowały klasy IV,V,VI i klasa 8. Najlepszy wynik uzyskała klasa 5a i to właśnie do nich powędrował  Puchar Królowej Jadwigi.

Pięknym i godnym naśladowania jest życie królowej Jadwigi. Zechciejmy i my dziś czerpać
z tego przykładu. Bądźmy, jak Królowa Jadwiga…