Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest  propagowanie nauki języków obcych oraz  promowanie różnorodności językowej i kulturowej w Europie. Również w naszej szkole zostały  zorganizowane obchody tego dnia. W całej szkole pojawiły się flagi różnych  krajów, formy powitania w wielu językach,  podpisy sal i innych obiektów w języku angielskim i niemieckim oraz plakaty uczniów przedstawiające ciekawostki i najważniejsze informacje o wylosowanym wcześniej kraju europejskim. Do wspólnego świętowania włączyli się też uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią przygotowując happening, podczas którego przybliżyli nam ciekawostki związane z językami obcymi oraz opowiedzieli, dlaczego tak ważne jest, by uczyć się właśnie języków obcych. W tym dniu odbyły się ponadto eliminacje do II Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych, w których wzięło udział 31 uczniów spośród klas czwartych, piątych, klasy szóstej i siódmej. Wyniki już wkrótce!