Grunt to dobre wychowanie

22.03.2023r podsumowaliśmy działania prowadzone na terenie szkoły w ramach Programu Edukacyjno-Wychowawczego ”Grunt to dobre wychowanie”. Celem podjętych zadań była promocja kulturalnych zachowań w różnych sytuacjach życia codziennego. Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią przygotowali interpretację znanych bajek: przedstawili perypetie Pawła i Gawła, „dobrze” wychowanej kwoki, zaprezentowali hasła i piosenkę o czarodziejskich słowach: proszę, przepraszam, dziękuję. Przypomnieli: o sposobach powitania, zachowaniu przy stole, higienie ciała, konieczności zachowania porządku itp. Panie ze świetlicy wraz z dziećmi przedstawiły temat ubioru dostosowanego do okoliczności i sytuacji. Bo pamiętamy przecież o tym, że „Jak cię widzą, tak cię piszą”, a stosowny ubiór to jeden z elementów kultury. Na koniec spotkania uczennice z grupy tanecznej zatańczyły „Jerusalema”. Była więc: rytmiczna muzyka, ciekawy układ i masa pozytywnej energii.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wspomnianego wydarzenia. Celem dzisiejszego spotkania była nauka przez zabawę. O tym , że nasi widzowie dobrze się bawili wiemy, bo widzieliśmy. Mamy nadzieję, że oprócz dobrej zabawy : zapamiętali, przypomnieli i utrwalili sobie jak należy kulturalnie zachować się w relacjach z innymi i przestrzegać zasad kultury na co dzień.