Klasy czwarte w Krakowie

6 października 2023 roku klasy 4a i 4b odwiedziły Królewskie Miasto Kraków.  W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili Nowy Skarbiec Koronny na Wawelu, gdzie pod okiem przewodników mogli podziwiać ekspozycję z cennymi pamiątkami tj: insygnia koronacyjne, królewskie klejnoty, trofea i znaki chwały wojennej czy miecz koronacyjny królów polskich zwany Szczerbcem.

Drugim punktem wycieczki była wizyta na lotnisku Kraków – Balice. Tutaj w Centrum Edukacji Lotniczej uczniom zostały przybliżone tajemnice podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W czasie zajęć zwiedzający dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo – przylotowa pasażera. Odwiedziliśmy również wraz z instruktorem taras widokowy.