Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF w Publicznej Szkole nr 1 w Brzesku

20 listopada 2023r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
z UNICEF
– jest to wyjątkowy dzień – 34. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W szkole dominował kolor niebieski na znak solidarności z dziećmi na całym świecie.

W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, podjęliśmy różnorodne działania. Wykorzystując materiały udostępnione przez UNICEF, w klasach 4 – 8, a także w czasie zajęć świetlicowych – zostały przeprowadzone lekcje dotyczące praw dziecka.

Na korytarzach szkolnych przygotowano gazetki dotyczące praw dziecka, praw człowieka i ochrony praw człowieka. W ten sposób poszerzyliśmy naszą wiedzę, ale także uświadomiliśmy sobie, że ważne są prawa wszystkich dzieci na całym świecie.