Warto się czasem  zasłuchać w wiatru  granie,
szum   gałęzi,  listopadów  przemijanie.
Warto się czasem  zasłuchać w grobów  ciszę,
by  mowę  wieków  usłyszeć
One  mówią…

Jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi uroczyście obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

11 listopada – to okazja do przypomnienia tragicznych losów naszej ojczyzny, jej drogi do odzyskania upragnionej wolności, do wskrzeszenia w pamięci ludzi, którzy o nią walczyli oraz budowania świadomości, że  „wolność” stale trzeba zdobywać.

W podniosły nastrój tego dnia wprowadziła nas akademia o tematyce patriotycznej, poświęcona tym, dzięki którym żyjemy, pracujemy i uczymy się w wolnym kraju. Odświętne stroje, biało – czerwone kotyliony, wspólny śpiew „Mazurka Dąbrowskiego” – to nasz sposób na uczczenie 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W akademii wzięli udział uczniowie klasy: 4a i 4b oraz chór szkolny.

Uroczystość uświetniła obecność szanownych gości: Pani wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Monika Bochenek – Król oraz pani Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Brzesku Urszula Białka.