Szkolny koncert kolęd 2023

„Zgiełk fajerwerków szybko przemija, pozostaje płomyk – twarz odbita w lustrze znajoma od lat może bardziej zamyślona, weź opłatek: Życzę ci by Dobro mieszkało w twym sercu pościel żłobek Maleńkiemu i zanuć kolędę, raźniej wam będzie we dwoje”.

23 stycznia o godz. 17.30 sala gimnastyczna naszej szkoły zmieniła się w salę koncertową. Przy pięknie przystrojonych świątecznymi dekoracjami stolikach zasiedli goście, rodzice, nauczyciele oraz dzieci. Swoją  obecnością zaszczyciły nas pani Urszula Białka, dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu oraz pani Ilona Latocha-Dylewska, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku. Koncert poprowadziła i ubogaciła słowem pani Anna Klimek.

W koncercie wystąpili : chór szkolny Kolorowe nutki oraz laureaci szkolnego konkursu kolęd i pastorałek, który odbył się 16 grudnia w naszej szkole już kolejny raz. O dobrą akustykę, brzmienie zadbał pan dyrektor Piotr Podłęcki wykorzystując nowy sprzęt nagłaśniający przekazany przez pana Burmistrza Tomasza Latochę. Dzięki pięknym dekoracjom, scenografii przygotowanej przez zespół nauczycieli pod kierunkiem pani Joanny Kołodziej poczuliśmy na nowo klimat i nastrój świąteczny. Dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do organizacji tego koncertu. Gratuluję i dziękuję młodym artystom, a także rodzicom z klasy 3b, którzy wykonali na koniec koncertu utwór „Uciekali, uciekali” z musicalu Metro.

Iwona Mikołajek