Warsztaty dla uczniów, spotkanie z rodzicami

17.01.2023 uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 6a, 8a uczestniczyli  w warsztatach dotyczących uzależnień (behawioralnych w klasach młodszych, używek w klasach starszych). Warsztaty prowadzone przez p. M. Wąsika z Akademii Pozytywnej Profilaktyki miały na celu przekazanie uczniom rzetelnej wiedzy na omawiane tematy. Trudne treści przekazane zostały uczniom w sposób dostosowany do ich możliwości percepcyjnych, z wykorzystaniem aktywnych metod nauczania.

Aby móc towarzyszyć dziecku w podróży przez świat należy rozumieć jakie zagrożenia mogą czyhać na młody i chłonny umysł. Dlatego rodzice naszych uczniów mogli uzyskać wiedzę na temat tego „Co dzieci robią w sieci” czyli aktualne i najnowsze zagrożenia cybernetycznego świata, o których poinformowano rodziców w czasie spotkań przed zebraniami wywiadowczymi.