4A -sezon warsztatowy zakończony

4 czerwca uczniowie klasy 4a wzięli udział w ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach naukowych. Tym razem czwartoklasiści zgłębiali tajniki funkcjonowania organizmów żywych  w Centrum Sztuki Mościce. Głównym tematem interaktywnej wystawy była anatomia człowieka. Można było zobaczyć, jak zbudowana jest dłoń, ucho, oko, język, co człowiek ma „w środku”,  jak przebiega proces trawienia i wiele innych, równie ciekawych rzeczy.

Interaktywne urządzenia pozwoliły doświadczyć, jak widzi koń, kret, kameleon czy mucha. Można było zgadać stan swojej równowagi oraz refleks, a także obejrzeć w powiększeniu różne owady. Przez chwilę poczuliśmy się, jak prawdziwi naukowcy 🙂

Po tej intelektualnej uczcie, udaliśmy się na plac zabaw, by znowu poszaleć, jak na dzieci przystało 🙂