BEZPIECZNE WAKACJE !!!

Nadchodzą wakacje. A wraz z nimi niezapomniane wyjazdy , podróże i milo spędzony czas.  Wakacyjny odpoczynek powinien  być przede wszystkim  bezpieczny. O tym jak bezpiecznie  zachować się w różnych sytuacjach  przypomniał uczniom klas 0, 1 i 2  aspirant sztabowy pan Stanisław Gawlik. Była wiec  mowa o: zachowaniu nad wodą, o konieczności  ochrony przed słońcem  o zachowaniu ostrożności w czasie wypoczynku w górach. Pan aspirant zwrócił uwagę dzieci na konieczność  zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, których pod żadnym pozorem nie należy wpuszczać do domu  i zdecydowanie unikać tego typu kontaktów. Okres wakacji część z nas spędzi na wsi, stąd też potrzeba zwracania uwagi na prowadzone tam prace polowe, które również niosą ze sobą  różne niebezpieczeństwa. Zdecydowanie zawsze i wszędzie dzieci powinny znajdować się pod opieką osób dorosłych i jest to najlepsza gwarancja bezpiecznych wakacji. Gdyby jednak wydarzyło się coś niebezpiecznego należy korzystać z telefonów alarmowych, które nasz gość przypomniał  dzieciom. Wszystkim życzył bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku.