22 kwietnia 2020r – DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi  to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska i życia w zgodzie z naturą. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić jej mieszkańcom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Dzień Ziemi musimy celebrować każdego dnia, ponieważ nie mamy już czasu, aby obchodzić go tylko raz do roku. Co możemy zmienić już teraz?

• Na zakupy zaopatrz się w ekologiczną torbę z materiału, a nie z folii!
  • Nie marnuj energii świetlnej, wyłączaj zbędne światła – każda przepalona żarówka szkodzi przyrodzie !
  • Segregujesz śmieci? Jeśli tak – to świetnie, a jeśli nie – zacznij to robić!
  • Zacznij oszczędzać wodę. Wyłączaj kran do końca. Zamiast wykąpać się w wannie – weź prysznic!
  • Kupuj soki, kremy czy dżemy w szklanych opakowaniach.
  • Nie marnuj papieru! Dobrze wiesz jak ważne są drzewa w naszym życiu. Nie niszcz ich!
  • Nie marnuj jedzenia! Nie wyrzucaj, wykorzystaj resztki!
  • Kiedy możesz korzystaj z roweru, komunikacji miejskiej albo idź pieszo.
  • Kupuj świadomie. Przemysł odzieżowy to największy truciciel naszej planety, dlatego warto przyjrzeć się zawartości swojej szafy i dobrze zastanowić się przed zakupem kolejnego taniego T-shirta

Zachęcamy! Bądź eko!

W materiałach, folderze pedagog szkolny są przygotowane ciekawostki pt. Ekologicznie i zdrowo! Przeczytajcie pomyślcie i rozwiążcie.